Zapowiedzi książek luty 2020 – literatura piękna i inne
Zapowiedzi książek luty 2020 to ostatnie zestawienie, książek, które chciałabym wyróżnić spośród premier tego miesiąca. Tym razem zebrałam książki z kilku gatunków: literatura piękna polska i obca, literatura faktu i książki psychologiczne. Mam nadzieję, że niektóre propozycje zwrócą i Waszą uwagę. Zapraszam!
Zapowiedzi książek luty 2020 – lista propozycji
Furia wikingów Daniel Komorowski, literatura piękna polska, premiera: 11 lutego 2020
Oto niezwykła opowieść o bezwzględnych wojownikach z surowej Północy. Wikingowie kojarzą się z siłą i brutalnością. Najeżdżane tereny grabili, zabijali i gwałcili mieszkańców. Pragnęli chwały, by zasłużyć na miejsce w Valhalli.
Po zajęciu Wschodu Ragnar skierował się na Zachód. Ambitny władca chce wypełnić przepowiednię i zdobyć upragnioną latrię. Jego planom może zagrozić Karol Wielki, który chce go pokonać i ocalić swoją hegemonię. Synowie Ragnara na ziemiach angielskich odkryli bogactwa i to zachęciło ich do dalszych podbojów. Jaka przyszłość czeka bezwzględnych Wikingów?
Kalendarz i klepsydra Tadeusz Konwicki, literatura piękna polska, premiera: 12 lutego 2020
Nowe wydanie polskiego klasyka. Książka Kalendarz i klepsydra po raz pierwszy ukazała się w 1976 roku i już wtedy wzbudziła niemałe zainteresowanie. Dziś po wielu latach wciąż jest aktualna. To literatura, która zachwyca, budzi kontrowersje i wzbudza refleksje. Tę książkę powinien znać każdy Polak.
To wydanie wzbogacone jest reportażami Ameryka, Ameryka, to notatki autora z podróży do USA. Cechuje je przenikliwość, ironiczność i daleka od dzisiejszej polityczna poprawność. W tych notatkach po raz pierwszy mamy okazję zapoznania się z formą łże-dziennika Konwickiego, która później stała się jego znakiem szczególnym.
Instrukcja obsługi dzieci Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska, psychologia, premiera: 19 lutego 2020
Kolejny ciekawy poradnik od znanej psychoterapeutki i reżyserki z bestsellerowego cyklu Instrukcja obsługi… Tym razem autorki w lekki, przystępny sposób z przymrużeniem oka pokazują, jak osiągnąć zamierzony cel w przypadku wychowywania dzieci.
Odpowiadają na wiele, dręczących większość matek, pytań. Czy jest, jakiś złoty sposób, by wychować mądre dziecko? Czy rodzicielstwo jest nieprzyjemne? Jak odnaleźć w nim radość? Czy da się pogodzić potrzeby wszystkich domowników? Jakie są granice stawiania wymagań dzieciom? Jak się z nimi komunikować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź właśnie w tej książce. 🙂
Testamenty Margaret Atwood, literatura piękna obca, premiera: 26 lutego 2020
Powrót do świata Opowieści Podręcznej. Od ostatnich wydarzeń minęło piętnaście lat. W republice dzieje się coraz gorzej. Dzieci praktycznie się nie rodzą, a jeśli już to są zdeformowane i słabe. Podręczne też umierają coraz częściej.
W tym świecie spotykają się trzy kompletnie rożne kobiety: surowa Ciotka Lidia, przyszła Podręczna Agnes i nastolatka z Kanady Daisy. Jak potoczą się ich losy? Jaka przyszłość czeka Republikę?
Więcej o książce znajdziecie w moim artykule:
Kontynuacja Opowieści Podręcznej – Testamenty!
Przełęcz Diatłowa Anna Matwiejewa, literatura piękna obca, premiera 26 lutego 2020
Niezwykła historia, którą zainspirowały prawdziwe wydarzenia sprzed sześćdziesięciu lat na Uralu. Do dziś nie została rozwiązana.
Główną bohaterką jest rosyjska pisarka, która próbuje rozwiązać jedną z największych tajemnic XX wieku. Styczeń 1959 roku, grupa studentów i absolwentów Politechniki Uralskiej w Swierdłowsku (dzisiejszy Jekaterynburg) wyrusza na północny Ural. Dowodzi nimi Igora Diatłow, a celem jest zdobycie szczytów Otorten i Ojka-Czakur.
1 lutego grupa rozbiła obóz na zboczu góry Chołatczachl, mieli zamiar przeczekać pogarszającą się pogodę. Niespodziewanie wszyscy zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach i nie wiadomo, co się z nimi stało. Do dziś powstają hipotezy, dotyczące tego, co się wówczas wydarzyło.
Pieprzyć to! Alexandra Reinwarth, psychologia, premiera: 26 lutego 2020
Ciekawy poradnik, który warto poznać, chociażby z ciekawości. Autorka chce nam pokazać, jak móc zdobyć się na odwagę i powiedzieć: Pieprzyć to!
Czujesz, że wciąż spełniasz oczekiwania innych? Czy odnosisz wrażenie, że spychasz na dalszy plan to, co ważne dla Ciebie? Chcesz przestać zadowalać innych i zając się sobą? Ta książka z pewnością jest dla Ciebie!
Autorka opisuje tu swoje życie, nie jest to więc zwykły poradnik. Na własnym przykładzie pokazuje, jak obchodzić się z ludźmi i rzeczami i jak podchodzić z dystansem do życia. Weź się w garść i śmiało decyduj o sobie. Życie ma się jedno i warto samodzielnie decydować o sobie. Po prostu: pieprzyć to, co myślą inni!
I to już wszystkie propozycje ode mnie? Któreś propozycje zwróciły Twoją uwagę? A może chcesz mi polecić coś innego? Zapraszam do dyskusji. 😀
Brak komentarzy