Marcowe zapowiedzi filmowe – co nowego?
Marzec już się zaczął, wiosna pomału puka do naszych okien, a w kinach kolejne wspaniałe nowości. W związku z tym, mam dla Was marcowe zapowiedzi filmowe. Jesteście ciekawi, co ciekawego przygotowali nam reżyserzy i scenarzyści? Koniecznie sprawdźcie, co przykuło moją uwagę!
Marcowe zapowiedzi filmowe – moja lista
Cóż za piękny dzień, gatunek: biograficzny/dramat, premiera: 6 marca
Kiedy pierwszy raz zobaczyłam zwiastun tego filmu od razu mnie urzekł. Uwielbiam Toma Hanksa. Wszystkie jego role są wspaniałe i każda wbija się w pamięć na długi czas. Wystarczy przypomnieć sobie Forresta Gumpa, Roberta Langdona, Victora Navorskiego czy Chucka Nolanda. Mistrz, jakich niewielu w świecie kina.
Tym razem Tom Hanks wcieli się w postać Freda Rogersa, gospodarza programu dla dzieci. Dziennikarz, Tom Junod otrzymuje zadanie przygotowania materiału o inspirujących osobowościach i tak poznaje pana Rogersa. Nie wie jeszcze, że to będzie początek prawdziwej przyjaźni. Dzięki niej mężczyzna odrzuci sceptyzm na rzecz empatii, uprzejmości i przyzwoitości. Cóż za piękny dzień to przepiękna opowieść o uprzejmości, która potrafi zwyciężyć cynizm.
Niewidzialny człowiek, gatunek: horror, premiera: 6 marca
Nie jestem fanką horrorów, ale w tym dostrzegłam coś ciekawego, a mianowicie motyw z genialnym naukowcem, który stworzył płyn niewidzialności. A co Ty byś zrobił, gdybyś mógł być niewidzialny?
Cecilia Kas jest partnerką bogatego i genialnego naukowca. Ich wzajemna relacja jest dla niej bardzo toksyczna, musi mierzyć się z przemocą. Pewnej nocy udaje jej się uciec do siostry i przyjaciela z młodości. Niespodziewanie Cecilia dowiaduje się, że jej mąż popełnił samobójstwo i zostawił jej spory majątek. Kobieta nie jest do końca przekonana i zaczyna podejrzewać, że śmierć partnera była mistyfikacją.
Wokół kobiety zaczynają dziać się niewytłumaczalne rzeczy, które zaczynają zagrażać życiu jej i jej najbliższych. Kobieta musi za wszelką cenę udowodnić, że to nie są halucynacje. Tylko, jak skoro tego nie widać? Cecilia balasuje na granicy obłędu i wie, że prześladuje ką niewidzialny człowiek.
Film inspirowany jest powieścią Herberta George’a Wellsa o tym samym tytule.
Zaklinaczka, gatunek: familijny/fantasy, premiera: 13 marca
Zaklinaczka to opowieść o dwunastoletniej Klarze. Dziewczynka niczym nie wyróżniała się od swoich rówieśniczek. Pewne zdarzenie przewraca jej życie do góry nogami.
Klara spotyka na swojej drodze czarnego kota, który ją podrapał. Od tej pory może się z nim komunikować. Dowiaduje się również, że należy do rodziny Dzikich Czarownic. Klan ten ma nadnaturalną więź z naturą i zwierzętami. Od tej pory razem z mentorką Isą i przyjaciółmi stawi czoło przeznaczeniu. Czeka ją niebezpieczna podróż, a stawką będzie ratunek dla niej i Dzikiego świata.
Interesujący film dla młodzieży na podstawie popularnej powieści Lene Kaaberbøl.
Psychobitch, gatunek: dramat, premiera: 20 marca
To kolejna propozycja dla młodzieży, tym razem z Norwegii. Spotkanie dwóch przeciwieństw. Co z tego wyniknie?
W filmie poznajemy Mariusa, który jest lubianym i popularnym uczniem. Jest perfekcjonistą, który chce być najlepszy we wszystkim. Nowa uczennica Frida to outsiderka, która ciągle chce być poza schematem. Nauczyciel prosi Mariusa, by ten pomógł dziewczynie w projekcie. Dla niego to szansa na udowodnienie, że jest we wszystkim najlepszy. Dziewczyna jednak wcale nie chce współpracować. Spędzanie wspólnie czasu jest dla obojga ciekawym i trudnym doświadczeniem. Jak się skończy ich „projekt”?
Skłodowska, gatunek: biograficzny/dramat, premiera: 20 marca
Jedna z moich ulubionych postaci historycznych. Kobieta, która może być wzorem dla wielu pokoleń.
Kiedy Maria Skłodowska przybywa do Francji, jest młodą i ambitną kobietą. Podejmuje wymarzone studia na Sorbonie. Nie wie jeszcze, że będzie to przełom nie tylko w jej życiu, ale i dla całego świata. Jak można się było tego spodziewać, początki nie były łatwe. W tamtych czasach nikt nie brał jej na poważnie. Mężczyźni blokowali jej najwyższe szczeble naukowej kariery. Na szczęście nie dała się powstrzymać. Jej determinacja, upór i odwaga w końcu dały efekty. Wraz z mężem, Piotrem Curie dokona wielu znaczących odkryć, które dadzą jej miejsce wśród zasłużonych naukowców.
Film, który warto obejrzeć nawet , jeśli nie jest się fanem nauk ścisłych. 🙂
Mulan, gatunek: dramat/przygodowy, premiera: 27 marca
Na koniec Mulan w aktorskiej wersji. Młoda dziewczyna zajmuje miejsce swego ojca i udając mężczyznę wciela się do wojska. Musi ochronić cesarza i całe Chiny. Czy odważna dziewczyna podoła wyzwaniu? Czy uda jej się ochronić honor rodziny?
Film nie tylko dla dzieci, myślę, że niejeden dorosły będzie się na nim bawił świetnie. 😉
I to już wszystkie propozycje ode mnie, któryś tytuł wzbudził Wasze zainteresowanie? Koniecznie podzielcie się ze mną swoimi propozycjami filmowymi na marzec. 🙂
Brak komentarzy