Królestwo kłamstw. Podróż w głąb świata cyberprzestępców
Niedawno czytałam świetny thriller, którego fabuła była związana z cyberprzestępczością, a w szczególności hejtem wśród młodzieży. Rewelacyjna lektura, którą polecam, a moją recenzję znajdziecie tutaj. Czytając ją postanowiłam poszukać więcej ciekawej literatury w tym temacie i tak trafiłam na Królestwo kłamstw Wydawnictwa Literackiego. Książka ta wychodzi dopiero w maju, ale już teraz chciałam zwrócić na nią Waszą uwagę, bo myślę że warto.
Królestwo kłamstw. Podróż w głąb świata cyberprzestępców – garść informacji
Książka, o której chciałabym Wam dziś opowiedzieć należy do literatury faktu. Bardzo lubię tego typu reportaże. Już za czasów studiów (studiowałam Stosunki międzynarodowe) miałam okazję zapoznać się z tematem różnego rodzaju przestępczości zorganizowanej: handlu ludźmi, narkotykami, bronią, terroryzmu czy właśnie cyberprzestępczością. Cieszę się, że po latach znów mogłam do tego wrócić. W dobie szybko rozwijającej się technologii warto znać zagrożenia, które za tym idą.
Autorka
Autorką Królestwa kłamstw jest Kate Fazzini, reporterka ds. Cyberbezpieczeństwa w CNBC. Wcześniej była dziennikarką Wall Street Journal i jednocześnie specjalistką od cyberbezpieczeństwa. Pracowała również, jako dyrektorka ds. Praktyki bezpieczeństwa cybernetycznego w Promontory Financial Group z siedzibą w Waszyngtonie, a także wiceprezes ds. Operacji cyberbezpieczeństwa w JPMorgan Chase. Jest uznaną specjalistką w swojej dziedzinie. W Królestwie kłamstw postara się bardziej szczegółowo wyjaśnić wszelkie zjawiska związane z cyberprzestępczością. Opis obiecuje, że książka zaintryguje nas bardziej niż niejeden dobry thriller. Mam nadzieję, że tak będzie. 😀
Co znajdziemy w książce?
Zastanawialiście się kiedyś, czym jest dark net? Czy cyberprzestępcy zagrażają nam na co dzień? Jak pracują hakerzy i ludzie, którzy ich ścigają? Jak wygląda cyberświat, który na co dzień jest niedostępny dla zwykłych użytkowników? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w książce Kate Fazzini.
Autorka w swojej publikacji przytacza kilka indywidualnych historii, dzięki czemu łatwiej będzie nam zrozumieć cyberprzestępczość i mechanizmy jej działania. Z przytoczonych przykładów wyłania się obraz, że nawet największe instytucje światowe nie mogą czuć się bezpiecznie. Hakerom udało się utworzyć własną sieć w jednym z największych banków świata. Innym razem pewien Rosjanin mieszkający w USA hakowal sportowe samochody, dzięki czemu zbił ogromną fortunę. Pewna młoda Rumunka związała się z tajna grupą, która wyłudzała okup za przechwycone przez nich prywatne dane, m.in.: zdjęcia filmiki, nagrania z kamerek internetowych.
Przykładów jest o wiele więcej, ale niestety trzeba jeszcze trochę poczekać na premierę książki. 🙂
Królestwo kłamstw. Podróż w głąb świata cyberprzestępców – podsumowanie
Kate Fazzini z pewnością zna się na rzeczy i wie, o czym pisze. Myślę, że jej publikacja będzie jedną z ciekawszych w dziedzinie cyberprzestępczości. Sprawdzimy, czy nasze wyobrażenia o pracy hakerów i organów ich ścigania są zgodne z rzeczywistością. Dowiemy się również, jak bardzo dark net jest powiązany z polityką, wywiadem międzynarodowym, sektorem finansowym i osobami publicznymi. Ja z pewnością sięgnę po tę książkę, jak tylko ukaże się na polskim rynku.
Podobno jest to książka dla miłośników seriali Black Mirror i Mr. Robot. Sprawdzimy w maju. 😉
A Wy lubicie takie tematy? Koniecznie dajcie znać.
Brak komentarzy